OFEROWANE ZABIEGI
  • BOTOKS
  • PRZYWRACANIE OBJĘTOŚCI TWARZY
  • MEZOTERAPIA
  • ZMARSZCZKI
  • ZABIEGI OKOLICY OKA
  • DERMAPEN
  • KOREKTA KSZTAŁTU I OBJĘTOŚCI UST
BOTOKS
Toksyna botulinowa jest od lat stosowana w medycynie estetycznej w korekcie zmarszczek mimicznych oraz nadpotliwości. Zmarszczki mimiczne są wynikiem pracy mięśni twarzy, jej ekspresji, uwarunkowanej osobniczo. Mięśnie danej okolicy powodują z czasem powstawanie tzw. lwiej zmarszczki (okolica międzyoczodołowa), kurzych łapek (zmarszczki wokół oczu), poprzecznych zmarszczek czoła. Zabieg polega na precyzyjnym podaniu niewielkich ilości roztworu toksyny botulinowej celem osłabienia siły określonych mięśni. Zahamowanie/osłabienie ich aktywności powoduje redukcję lub nawet całkowite usunięcie zmarszczek. Oprócz wyboru mięśni poddawanych zabiegowi istotna jest również ilość zastosowanego preparatu. Celem zabiegu jest usunięcie zmarszczek w dbałości o zachowanie naturalnej mimiki, aby uniknąć efektu sztuczności.

Zabieg polega na podaniu botoxu w kilku wkłuciach bardzo cienka igłą. Efekt działania zaczyna się w trzeciej/czwartej dobie po zabiegu, pełny efekt jest widoczny po 14 dniach.
PRZYWRACANIE OBJĘTOŚCI TWARZY
Starzenie skóry wiąże się z osłabieniem jej elastyczności, ścięńczeniem, tworzeniem zmarszczek. Tkanka podskórna, mięśnie, tkanka tłuszczowa oraz kostna z czasem zmniejszają swoją objętość. Prowadzi to m.in. do utraty objętości ust, pogłębienia fałdów nosowo-wargowych, powstawania linii marionetek (linijnych zmarszczek i zagłębień poniżej kącików ust).Utrata objętości policzków i innych fizjologicznych wyniosłości powoduje,że twarz staje się „płaska”.

Uzupełnienie utraconej objętości zbliża kontur twarzy do młodszego. W tym celu stosuje się tzw. wypełniacze. W przeszłości jako substancji wypełniające stosowano m.in silicon, żel poliakrylamidowy (tzw.materiały permanentne). Są to substancje obce dla organizmu. W miejscu podania utrzymują się długotrwale, podanie w okolice podlegające żywej mimice może prowadzić do ich przemieszczania. Ich stosowanie jest obarczone znacznym ryzykiem efektów ubocznych.

Druga grupę stanowią tzw. wypełniacze czasowe (niepertmanentne), substancje te po pewnym czasie ulegają biodegradacji. Wśród nich najczęściej stosowanym jest kwas hialuronowy. W warunkach fizjologicznych kwas hialuronowy występuje w stawach, w skórze właściwej, naskórku, płynie łzowym, w gałce ocznej. W skórze młodej powoduje on m.in. utrzymanie włókien elastyny i kolagenu w homogenicznej strukturze.Postępujący z wiekiem ubytek kwasu hialuronowego powoduje powstawanie zmarszczek i zwiotczenie skóry. Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach medycyny estetycznej jest identyczny z naturalnym.

Może być podawany bezpośrednio do tkanek skóry w postaci pojedynczych, licznych wkłuć w trakcie tzw. mezoterapii. W tych zabiegach jest stosowany kwas hialuronowy nieusieciowany (pojedyncze cząsteczki kwasu w dużej ilości). Taka forma podawania ma na celu nawilżenie skóry, ponieważ 1 cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 1000 cząsteczek wody.

Jako wypełniacz kwas hialuronowy jest podawany w głębsze warstwy skóry lub podskórnie, w zależności od okolicy twarzy. Podanie kwasu hialuronowego powoduje nadanie objętości danej okolicy, np. policzki. Podanie pod zmarszczkę powoduje jej spłycenie i poprawę efektu estetycznego. Są różne technki podawania preparatów kwasu hialuronowego: linijne, technika bolusu lub w postaci nici hialuronowych.

Miejsca podania, rodzaj i ilość preparatu są stosowane w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości uzyskania oczekiwanego efektu.
KOREKTA KSZTAŁTU I OBJĘTOŚCI UST
Usta są najbardziej zmysłową, przykuwającą uwagę częścią kobiecej twarzy. Są nieodłącznym atrybutem kobiecości. Różnią się pomiędzy sobą kształtem, symetrią, wielkością. Oprócz tych cech uwarunkowanych biologicznie na przestrzeni lat ulegaja one zmianom polegającym na zmniejszeniu ich objętości, zatarciu granicy pomiędzy czerwienia wargową a skórą, szczególnie w odniesieniu do wargi górnej.

Najpopularniejszym zabiegiem ust z zakresu medycyny estetycznej są iniekcje kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest stosowany w celu osiągnięcia następujących efektów:

- Podkreślenie konturu ust,granicy pomiędzy skórą a czerwienią wargową, odtworzenie rynienki wargowej. Usta odzyskują swój naturalny kształt, stają się bardziej wyraziste.

-Zwiększenie objętości ust poprzez poddawanie preparatu w czerwień wargową.

Metody są stosowane w różnych proporcjach, w zależności od oczekiwań pacjentki oraz uwarunkowań anatomicznych i przewidywanych, możliwych do osiągnięcia efektów. Z reguły ograniczenie zabiegu do podkreślenia konturu ust daje już wyraźny, zadowalający efekt. Zabieg jest stosowny po znieczuleniu miejscowym kremem Emla lub znieczuleniu nasiękowym tzw. stomatologicznym. Dzięki temu jest praktycznie bezbolesny. zabiegu jest ustalany z każdą pacjentkę indywidualnie.
MEZORETAPIA
Mezoterapia polega na podawaniu w małych ilościach preparatów do miejsca gdzie mają one wywierać wpływ terapeutyczny. Po raz pierwszy została zastosowana przez Michela Pistora w roku 1950 we Francji. Taki sposób podawania środków jest stosowany również w chirurgii, ortopedii, medycynie sportowej. W medycynie estetycznej zabieg ten polega na wykonaniu serii mikronakłuć i dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych. Preparaty stosowane w mezoterapii zawierają kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, peptydy biomimetyczne, antyoksydanty. Stosowanie tego zabiegu ma na celu profilaktykę procesów starzenia, odzyskanie zdrowego wyglądu, nawilżenie skóry, poprawę jej napięcia, redukcję drobnych zmarszczek, poprawę struktury i kondycji włosów.

Preparat jest podawany przy pomocy licznych wkłuć cienką igłą w skórę twarzy, szyi, dekoltu, owłosioną skórę głowy. Iniekcje są wykonywane po znieczuleniu kremem Emla, który jest nakładany na skórę przed zabiegiem, na czas 30-40 minut.

Niektóre preparaty stosuje się również podskórnie w tzw. głębokiej mezoterapii, szczególnie dla skóry wysuszonej. W tym przypadku preparat jest podawany głębiej w serii nakłuć lub przy użyciu igły typu kaniula.

Zabiegi są wykonywane ,w zależności od potrzeby i rodzaju preparatu, co 2-4 tygodnie,średnio 6-8 zabiegów na cały cykl terapeutyczny.
ZMARSZCZKI
Zmarszczki mimiczne są wynikiem pracy mięśni twarzy, jej ekspresji, uwarunkowanej osobniczo. Mięśnie danej okolicy powodują z czasem powstawanie tzw. lwiej zamrszczki (okolica międzyoczodołowa), kurzych łapek (zmarszczki wokół oczu), poprzecznych zmarszczek czoła. Najskuteczniejszym postępowaniem jest stosowanie botoxu celem osłabienia aktywności mięśni a tym samym redukcja/usunięcie zmarszczek.

Na skutek starzenia, pogorszenia jakości skóry, utraty tkanki podskórnej, tłuszczowej, zaniku struktur kostnych pojawiają się zmarszczki niezależnie od aktywności mięśni. Mogą one mieć różny stopień nasilenia. Od drobnej siateczki (związane ze starzeniem skóry) poprzez płytkie zmarszczki, np. wokół ust, na policzkach, do wyraźnych, powodujących wyeksponowanie fałdów nosowo-wargowych lub powstawanie zagłębień w obrębie linii marionetek (okolica poniżej kącików ust).Ten rodzaj zmarszczek jest korygowany poprzez stosowanie kwasu hialuronowego. W warunkach fizjologicznych kwas hialuronowy występuje w stawach, w skórze właściwej, naskórku, płynie łzowym, gałce ocznej. W skórze młodej m.in. utrzymuje włókna elastyny i kolagenu w homogenicznej strukturze. Postępujący z wiekiem ubytek kwasu hialuronowego powoduje powstawanie zmarszczek i zwiotczenie skóry. Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach medycyny estetycznej jest identyczny z naturalnym.

Zabieg polega na podaniu śródskórnie lub w głębokie warstwy skóry odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego, o różnym stopniu gęstości, w zależności od rodzaju i głębokości zmarszczek. Podany kwasu hialuronowy uzupełnia ubytek naturalnego, a tym samym unosi skórę na poddanym iniekcji obszarze. Oprócz funckji podporowej dla otaczających tkanek, podany kwas hialuronowy powoduje nawilżenie a tym samym poprawę wyglądu i odmłodzenie skóry.

Zabieg jest wykonywany po 30-40 minutowym znieczuleniu kremem Emla. Używane preparaty zawierają lignokainę, co w połączeniu ze znieczuleniem kremem powoduje, że jest praktycznie niebolesny.
ZABIEGI OKOLICY OKA
Oczy, zwane wnętrzem duszy, są istotnym czynnikiem wpływającym na ocenę ludzkiej twarzy. Na ich wygląd ma wpływ stan skóry okolicy wokół oczu, obecność zmarszczek, przebarwień, obecność obrzęków i cieni pod oczami, przebieg i wyprofilowanie łuku brwiowego. W tej okolicy najczęściej są stosowane toksyna botulinowa, zabiegi urządzeniem dermapen, preparaty do mezoterapii oraz preparaty wpływające na redukcję cieni i tzw.worków pod oczami.

Stosowanie toksyny botulinowej w okolicy oczu umożliwia redukcję/usunięcie zmarszczek pojawiających się promieniście bocznie od oka tzw. kurze łapki. Mogą one pojawiać się w trakcie ożywionej mimiki twarzy lub istnieć na stałe, niezależnie od niej. Zabieg polega na podaniu toksyny botulinowej cienka igłą w mięsień okrężny oka, co powoduje rozluźnienie go. Połączenie tego zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej w okolicy międzyoczodołowej (tzw. gładzizny) i środkowej czoła prowadzi do uniesienia brwi. Uniesienie brwi nadaje oczom wypoczęty i odprężony wygląd całej twarzy. Możliwości osiągnięcia i zakres w/w efektów u poszczególnych pacjentów są uwarunkowane osobniczo.

Starzenie się skóry powoduje jej wysuszenie, pojawianie się drobnych zmarszczek i przebarwień. Zastosowanie zabiegów mezoterapii lub urządzenia dermapen poprawia jej jakość, napięcie, ujednolicenie kolorytu. Wzrost napięcia skóry zmniejsza ilość widocznych zmarszczek. Zabiegi mezoterapii i dermapen są wykonywane po znieczuleniu kremem Emla okolicy poddawanej zabiegowi.
DERMAPEN
Jak działa Dermapen?
DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.
                - stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
                - stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
                - poprawa gęstości i elastyczności skóry
                - poprawa odżywienia skóry
                - redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych
                - redukcja przebarwień
W jaki sposób DERMAPEN™ stymuluje Twoją skórę do odnowy?
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.
                - stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
                - stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
                - poprawa gęstości i elastyczności skóry
                - poprawa odżywienia skóry
Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.
Efekty terapii DERMAPEN™
Sprawdź nasze zdjęcia przeprowadzonych terapii i przekonaj się co możesz zyskać poddając się terapii DERMAPEN™.
                - widoczne spłycenie zmarszczek
                - efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu
                - zmniejszenie widoczności porów
                - redukcja widoczności rozstępów
                - redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
                - leczenie łysienia
                - ujednolicenie kolorytu skóry
Zalety DERMAPEN™?
Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.
Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.
                - krótki czas zabiegu
                - mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
                - automatyczna kontrola głębokości iniekcji – podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach
                - największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
                - molibdenowe igły – bardzo cienkie (33G) i nie wywołujące reakcji alergicznych
                - krótszy czas rekonwalescencji
                - sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)
Dlaczego warto się poddać zabiegowi DERMAPEN™?
Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych.
1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY
Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
2. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.
3. LECZENIE BLIZN
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również
pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.
4. LECZENIE ROZSTĘPÓW
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
5. GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH
Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.
Jak wygląda zabieg?
Przekonaj się jak bezpieczny i skuteczny jest zabieg DERMAPEN™. Jeśli wykonasz go w jednym z naszych Autoryzowanych Gabinetów będziesz mieć pewność, że zabieg wykona odpowiednio przeszkolony personel medyczny.
Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem nieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii frakcyjnego mikronakłuwania.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Polecamy zastosowanie maski IPLase®, która dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Maska IPLase® zawiera dodatkowo aktywatory białek szoku cieplnego dzięki czemu naturalnie ochładza skórę i przynosi ukojenie podrażnionej zabiegiem skórze. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznego podkładu medycznego PRODERMA®, który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN™.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.
Co musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi DERMAPEN™?
PYTANIA I ODPOWIEDZI:
- Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. Rekomendujemy stosowanie IPLase Mask. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki zastosowaniu silnych antyoksydantów reguluje stan zapalny po zabiegu. Dodatkowo zawiera aktywatory białek szoku cieplnego naturalnie ochładzając skórę po zabiegu Dermapen™. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz może zastosować specjalny podkład medyczny Proderma®.
- Czy powinnam stosować ochronę przeciwsłoneczną?
Stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermapen™.
Rekomendujemy krem z filtrem z linii Skin Tech® - Melablock HSP SPF 50+, który został specjalnie przygotowany do ochrony skóry po inwazyjnych zabiegach estetycznych.
- Jak powinnam dbać o skórę po zabiegu?
Po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.
Rekomendujemy biokosmetyki medyczne z linii Skin Tech®, które przeznaczone są specjalnie po zabiegach estetycznych takich
jak mikronakłuwanie czy peelingi. Zastosuj kosmetyk, który najbardziej odpowiada Twojemu rodzajowi skóry oraz problemowi, z którym zgłosiłaś się do lekarza.
- Jak często powinnam powtarzać zabieg?
Lekarz dobierze dla Ciebie indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen™. Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.